O nas

Stowarzyszenie Adventure Realms

Stowarzyszenie „Adventure Realms” otacza opieką podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych – zarówno dzieci, jak i młodzież. Zajmujemy się organizowaniem i realizacją najróżniejszych przygód – edukacyjnych, wychowawczych, rekreacyjnych. Dla młodszych przygotowujemy zajęcia plastyczne, literackie, wyjazdy i wyjścia, podczas których razem poznajemy nowe miejsca, nabywamy ciekawych umiejętności. Starszych natomiast wspieramy przede wszystkim w zakresie aktywności zawodowej – pokazujemy możliwości, szukamy nowych, ciekawych dróg rozwoju, wspólnie oswajamy dorosłość. Promujemy zdrowy styl życia, a także wszelkie inicjatywy służące rozwojowi wrażliwości kulturalnej i historycznej. Działamy charytatywnie w środowiskach trudnych, często zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Głowy mamy pełne pomysłów – szukamy wciąż nowych możliwości i nowych placówek, którym moglibyśmy zaproponować niesamowite przygody z Adventure Realms.

Jeśli masz chęć coś zrobić razem z Adventure Realms, możesz:

  • zostać członkiem Stowarzyszenia;
  • stać się darczyńcą;
  • zaangażować się w wolontariat;
  • zgłosić placówkę, którą będziemy wspierać.

NAPISZ DO NAS!

 

Ikona cytatu Edukujemy i wspieramy dzieci i młodzież, które mają trudniejszy start.

Ikona cytatu Działamy na rzecz integracji środowisk lokalnych.

Ikona cytatu Promujemy zdrowie i zdrowy styl życia.

Ikona cytatu Upowszechniamy wiedzę na temat zatrudnienia i aktywizacji zawodowej.

Ikona cytatu Rozwijamy kulturę oraz wrażliwość kulturalną i historyczną.

O Stowarzyszeniu
Adventure Realms

Ludzie Stowarzyszenia

Gosia Skawska

Prezes Zarządu

Pomysłodawczyni i "spiritus movens" Stowarzyszenia. Doświadczenie w nauczaniu zdobywała podczas pracy dydaktycznej jako lektor, zarówno prywatnie, jak i na uniwersytecie. Młodzież wspiera we wchodzeniu w dorosłość, dzieci - w kreatywnej zabawie!

Michał Oracz

Wiceprezes Zarządu

Grafik, twórca i wydawca gier fabularnych, projektant gier planszowych. Dogląda młodych twórców gier i doświadczonym okiem spogląda na świeże rozwiązania i niekonwencjonalne pomysły naszych Dzieciaków.

Dawid Przybyła

Członek Zarządu

Project Manager, na co dzień bezpośrednio współpracujący m.in. z przedstawicielami fabryk w Chinach. Już od lat szkolnych zaangażowany w działania charytatywne. Niestrudzony towarzysz zarówno szalonych zabaw, jak i poważnych rozmów.

Michał Skrzywanek

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Razem z Adrianem i Michałem dba o prawidłowe prowadzenie dokumentacji i działanie Stowarzyszenia.

Adrian Komarski

Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej

Współzałożyciel firmy Awaken Realms - wydawnictwa gier planszowych. Wcześniej założyciel studia malarskiego modeli kolekcjonerskich. Z zamiłowania modelarz, konstruktor makiet, malarz. Współprowadzi warsztaty dla młodzieży usamodzielniającej się.

Michał Ciaciura

Członek Komisji Rewizyjnej

Razem z Adrianem i Michałem dba o prawidłowe prowadzenie dokumentacji i działanie Stowarzyszenia.

Dorota Kuszyńska

Człowiek Stowarzyszenia

Pedagog, polonistka, wychowawczyni i bibliotekarka w jednym. Kocha pracować z dziećmi i młodzieżą, dlatego nigdy nie czuje, że chodzi do pracy. W Stowarzyszeniu odpowiada za organizację i realizację zajęć i warsztatów dla naszych Dzieciaków.

Ania Adamczyk

Człowiek Stowarzyszenia

Czarodziejka liczb, z którymi na co dzień działa, księgując, fakturując i rozliczając. Jej nieodłączny element to promienny uśmiech. Aktywnie zaangażowana w coroczną akcję mikołajkową.

Kamila Brylińska

Człowiek Stowarzyszenia

Specjalistka do spraw HR, absolwentka finansów i rachunkowości. Współprowadzi warsztaty z usamodzielnienia dla młodzieży – dba o to, żeby przyszli pracownicy poznali reguły rynku pracy. Najmłodszym natomiast towarzyszy podczas gier i zabaw.

Ola Choptiany

Człowiek Stowarzyszenia

W pracy biegle włada liczbami, po godzinach - wielbicielka czworonogów (właścicielka małego Taco). Nie obce jej klimaty artystyczne i kulinarne przygody. W Stowarzyszeniu aktywnie działa w akcjach charytatywnych (Mikołajki, kiermasze ciast).

Gosia Gontarz

Człowiek Stowarzyszenia

Zawodowo – księguje, fakturuje, liczy. W Stowarzyszeniu – świetnie daje sobie radę z naszymi najmłodszymi. Podchody, mecze siatkówki, planszówki, wspólne malowanie i rysowanie – w tym Dzieciaki zawsze mogą na nią liczyć.

Magda Józefiak

Człowiek Stowarzyszenia

Bibliotekarz i biblioterapeuta. Miłośniczka podróży, górskich wędrówek i smacznych rzeczy. Otwartością i dobrocią z miejsca zdobywa serca naszych dzieciaków, zwłaszcza najmłodszych.

Monika Parkitna

Człowiek Stowarzyszenia

Serce i dusza działu Księgowości i Finansów. Doskonale radzi sobie z zadaniami specjalnymi, których także w naszym Stowarzyszeniu nie brakuje. W ramach Wolontariatu ONLINE pokazuje naszym Dzieciakom, że matematyka wcale nie jest taka straszna!

Ola Rosińska

Człowiek Stowarzyszenia

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, magister filozofii ze specjalizacją pedagogiczną. Zawsze chętna i gotowa do rozmowy - zarówno z mniejszymi, jak i większymi. Niezastąpiona w bardziej i mniej poważnych rozgrywkach - nie tylko planszówkowych.

Kasia Toporowska

Człowiek Stowarzyszenia

Kobieta od zadań specjalnych - załatwia przeprowadzki, ogarnia korespondencję, przygotowuje szkolenia. W Stowarzyszeniu działa wszędzie, gdzie trzeba - maluje, rozwozi prezenty, wspiera zbiórki dla potrzebujących.

Kamil Cieśla

Człowiek Stowarzyszenia

Fotograf, twórca gier planszowych. Prowadzi kanał "Przy Stole", na którym recenzuje mniej znane, a bardzo dobre gry planszowe. Wielbiciel kultury Wschodu. Piękne zdjęcia z naszych wydarzeń to jego zasługa.

Bartek Kalisz

Człowiek Stowarzyszenia

Junior Game Designer w Awaken Realms. Od dzieciństwa zapalony gracz komputerowy. Jako żeglarz z patentem pewnie prowadzi młodych adeptów planszówek przez zawiłe zasady najróżniejszych gier.

Łukasz Orwat

Człowiek Stowarzyszenia

Pasjonat literatury i historii. Biegle włada łaciną. Interesuje się również szeroko pojętą fantastyką. Swoją pasją do historii i rekonstrukcji historycznych zaraża także podopiecznych Stowarzyszenia.

Krzysztof Piskorski

Człowiek Stowarzyszenia

Pisarz, autor fantastyki, twórca gier fabularnych. W „Adventure Realms” stoi na straży ciekawych historii – prowadzi warsztaty pisarskie dla naszych młodych literatów, a najmłodszym z chęcią opowiada przygotowane specjalnie dla nich bajki!

Marcin Świerkot

Człowiek Stowarzyszenia

Założyciel Awaken Realms - jednego z czołowych producentów gier planszowych na świecie. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W "Adventure Realms" prowadzi warsztaty związane z zagadnieniami biznesowymi, dedykowane młodzieży.

Janek Truchanowicz

Człowiek Stowarzyszenia

Twórca ("Flick of Faith") i tester gier, specjalista DTP. Dosłownie zanurzony w świat gier planszowych. Członek Stowarzyszenia Klub Koloseum. Mistrz gier wszelakich, niezastąpiony doradca podczas zajęć z tworzenia własnych planszówek.