Aktualności

Żywa Historia w SOSW nr 1

W czwartkowe popołudnie, 13 czerwca 2019, do Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 we Wrocławiu zawitał… średniowieczny wędrowiec! Dzieci nie kryły zdumienia, gdy w świetlicy pojawiły się miecze, hełmy, piękne naszyjniki i tajemniczy gość. Brzmi jak początek bajki? A to kolejna przygoda z naszym Stowarzyszeniem!

Średniowiecznym wędrowcem okazał się, Łukasz Orwat, nasz Stowarzyszeniowy specjalista od historii. Zaprezentował dzieciakom zrobione przez siebie elementy stroju średniowiecznego woja, biżuterię i wszelkie dodatki. Nasi przyjaciele byli zachwyceni – mogli wszystkiego dotknąć, przymierzyć, w końcu zrobić sobie zdjęcia!

To było naprawdę wyjątkowe popołudnie, które zwieńczyło cały rok przygód SOSW i Adventure Realms. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Wychowawcom Ośrodka, zwłaszcza pani Annie Stęchłej za otwartość i gotowość do współpracy. Do zobaczenia we wrześniu! 🙂