Aktualności

Wernisaż wystawy „Lata, pływa, pełza. Jak wyglądają bezkręgowce?”

3 października 2019 we wrocławskim Imparcie rozpoczął się 7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”. W tym roku, dzięki życzliwości Organizatorów, nasze Stowarzyszenie miało współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie. Podczas warsztatów plastycznych „Jak wyglądają bezkręgowce?” (o których informowaliśmy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych) nasi Podopieczni z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania stworzyli swoje własne wersje Dziecinadowych Bezkręgowców. Były więc motyle – dzikie i udomowione, ośmiornice z twarzami i bez, a także ślimaki, dzielnie dźwigające na barkach swoje domki.

Warsztaty nie były jednak końcem tego projektu. Wspólnie z organizatorami Festiwalu „Dziecinada” oraz z pracownikami Impartu przygotowaliśmy wystawę „Lata, pływa, pełza. Jak wyglądają bezkręgowce?”. Uroczysty wernisaż prac z udziałem ich autorów odbył się pierwszego dnia Festiwalu o godzinie 11:00. Najważniejsi tego dnia byli nasi mali Artyści, którzy wzięli udział w inauguracji wystawy. Po słowie wstępu prezes Stowarzyszenia Adventure Realms, Gosi Kalinowskiej oraz podziękowaniach ze strony Dyrektor WCOW, pani Moniki Pezdek, a także producentki Festiwalu, Wiktorii Wiktorczyk, każdy z obecnych otrzymał dyplom i mały upominek. Nasi Artyści z dumą podziwiali swoje dzieła i z chęcią pozowali do zdjęć.

W imieniu zespołu naszego Stowarzyszenia serdeczne podziękowania kierujemy do:

  • Organizatorów 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” – za zaproszenie do współtworzenia tego wspaniałego wydarzenia;
  • Pracownikom Impartu oraz Strefy Kultury Wrocław 2016 – za wsparcie techniczne, organizacyjne i duchowe na każdym etapie przygotowań wystawy;
  • Wrocławskiemu Centrum Opieki i Wychowania – za kolejną wspaniałą, wspólną przygodę;
  • Studiu Loft Tattoo (Małgorzacie Kmieciak – Gosińcowi) – za zaopatrzenie naszych Artystów w potrzebne do tworzenia materiały;
  • Kalinie Sobierajskiej – za poprowadzenie niesamowitych warsztatów plastycznych i inspirowanie naszych Dzieci do twórczych przygód;
  • naszym wolontariuszom – Ani i Szymonowi – za wsparcie techniczne warsztatów oraz za uśmiech, serce i cierpliwość.

Wszyscy, którym nie udało się dotrzeć na otwarcie wystawy, zapraszamy do Impartu (ul. Mazowiecka 17) – prace naszych Podopiecznych można podziwiać do środy 9 października.