Aktualności

Świadkowie Historii. Warsztaty dziennikarskie dla grupy projektowej

Nowy rok szkolny to nie tylko nowe zajęcia, obowiązki, ale także nowe, długo wyczekiwane przygody w Stowarzyszeniu!
We współpracy z Fundacją Wspólnota Pokoleń rozpoczęliśmy działania w ramach międzypokoleniowego projektu „Świadkowie Historii. Dzieciństwo w wirze historii”. Jego celem jest przybliżenie historii dzieciństwa wyjątkowych osób – zesłanych na Syberię w czasach II wojny światowej oraz krótko po niej. Świadkowie opowiedzą o tym doświadczeniu i odpowiedzą na pytania, które zadadzą im Dzieci i Młodzież z Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania. Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu – warsztaty dziennikarskie, poprowadzone przez dziennikarkę, panią Monikę Suder.’
Najpierw młodzi adepci dziennikarstwa zwiedzili studio telewizji Echo24. Dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym przygotowuje się materiały, w którym pracują reporterzy i wydawcy, a także spróbować swoich sił podczas profesjonalnych nagrań! W drugiej części warsztatów przez tajniki pracy dziennikarza – od technik radzenia sobie ze stresem, przygotowania aparatu mowy, po tworzenie konferencji prasowych i prowadzenia wywiadów – przeprowadziła uczestników pani Monika (która wcześniej była przewodniczką po zakamarkach studia telewizyjnego). Przy realizacji nagrań oraz w oswajaniu kamery pomogła niezawodna ekipa z panem Łukaszem na czele!
Dziękujemy serdecznie (razem z Fundacją Wspólnota Pokoleń):
  • pani Monice Suder – za pełen profesjonalizm i ogromne serce dla młodych uczestników warsztatów;
  • panu Łukaszowi i ekipie filmowej – za nagrania efektów pracy dziennikarskiej oraz za pokazanie montażu „od kuchni”;
  • Dyrekcji i Pracownikom Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania – za kolejną wspólną przygodę, którą właśnie zaczynamy!
  • ekipie stacji Echo24 – za serdeczne przyjęcie i możliwość przyjrzenia się pracy w prawdziwym studiu filmowym;
  • Kamienica pod Aniołami – za piękne miejsce, w którym realizacja warsztatów była przyjemnością!
Projekt „Świadkowie Historii. Dzieciństwo w wirze historii” jest finansowany ze środków Fundacji Rozwoju Przemysłu.