Aktualności

Świadkowie Historii. Dzień nagraniowy

Kolejna odsłona projektu „Świadkowie Historii. Dzieciństwo w wirze historii”. Tym razem spotkały się dwie grupy – projektowa (starsza) oraz młodsza.
Grupa młodsza rozpoczęła od zwiedzania studia Echo24 – tam Dzieci zapoznały się z tajnikami pracy dziennikarzy telewizyjnych, zobaczyły, jak wygląda przygotowanie wywiadu. Następnie w Kamienicy pod Aniołami rozpoczęły się warsztaty. Grupa projektowa (starsza) pod okiem Moniki Suder szlifowała warsztat dziennikarski, przygotowując się do nagrań pytań do Świadków Historii. Młodsi poznali historię dzieciństwa czterech wyjątkowych osób, rzuconych w wir historii. Dzieci przygotowały swoje bardzo ciekawe pytania do Świadków, a w ramach ćwiczenia wystąpień publicznych zbudowały samodzielnie studio i wystąpiły w Talent Show. Pod okiem wujka Łukasza i jego ekipy filmowej, przy wsparciu przygotowanych przez ciocię Monikę starszych koleżanek i kolegów, Dzieci nagrały swoje własne pytania.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za intensywny dzień:
  • Dyrekcji i Pracownikom Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, zwłaszcza Ciociom: Karolinie, Magdzie, Asi i Tatianie – za chęć do współpracy i realizowanie kolejnych wspólnych zajęć;
  • Monice Suder – za otoczenie opieką młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, bezcenne wskazówki i dobre słowo;
  • Łukaszowi Błażysowi i jego ekipie filmowej – za realizowanie nagrań z pełnym profesjonalizmem i anielską cierpliwością;
  • ekipie telewizji Echo24 – za pokazanie Najmłodszym pracy w studiu telewizyjnym;
  • pracownikom Kamienicy pod Aniołami – za kolejne serdeczne otwarcie dla nas swoich drzwi.
Projekt „Świadkowie Historii. Dzieciństwo w wirze historii” jest realizowany we współpracy z Fundacją Wspólnota Pokoleń, finansowany ze środków Fundacji Rozwoju Przemysłu.