Aktualności

„Skarby Wrocławia” – wystawa plenerowa we WCOW

26 listopada 2020 w dwóch filiach Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania – przy ul. Lekcyjnej oraz przy ul. Kamieńskiego – odbyła się plenerowa wystawa, podsumowująca projekt „Skarby Wrocławia”. Inaczej planowaliśmy ten dzień, jednak znając obostrzenia, postanowiliśmy dostosować się do wymogów sanitarnych i przenieśliśmy nasz wernisaż… na świeże powietrze!

Rozpoczęliśmy od naszej grupy młodszych Dzieci z ul. Lekcyjnej. Wystawa odbyła się na boisku – zamontowaliśmy tu sztalugi i niezwykłe pamiątki z naszej gry terenowej. Były to zdjęcia, które wykonaliśmy podczas wycieczki, na które nałożono zdjęcia starego Wrocławia. Efekt zaskoczył wszystkich – zobaczyliśmy połączenie świata dawnego i współczesnego. Zachwyceni byli bohaterowie zdjęć, którzy krążyli po boisku i wyszukiwali na fotografiach siebie i swoje koleżanki i kolegów. Po spotkaniu z najmłodszymi Uczestnikami projektu ruszyliśmy do części grupy starszej – naszej ekipy projektowej, która najpierw na zajęciach edukacyjnych poznawała historię naszego miasta, a podczas gry terenowej wspierała nas wiedzą na temat zabytków Wrocławia. Również na „Kamyku” wystawę przyjęto z ogromnym entuzjazmem. Zarówno jednej, jak i drugiej grupie podziękowaliśmy za prawie dwumiesięczne zaangażowanie, przekazując im dyplomy i drobne upominki.

Wystawa plenerowa była ostatnim wydarzeniem, które przygotowaliśmy w tym roku w ramach projektu „Skarby Wrocławia”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w jego realizacji – przede wszystkim Dyrekcji i Pracownikom Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, Członkom Stowarzyszenia Adventure Realms oraz Pracownikom Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3.

Projekt „Skarby Wrocławia” jest dofinansowany w ramach Programu Mikrogranty, realizowanego ze środków Gminy Wrocław.