Aktualności

Skarby Wrocławia dla Młodzieży!

Kolejna odsłona naszego projektu wrocławskiego! Tym razem spotkaliśmy się z młodzieżą – z naszą grupą projektową, która będzie nas wspierać podczas gry terenowej! Zajęcia odbyły się 17 września 2020 r. w filii Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania przy ul. Kamieńskiego 253 we Wrocławiu.

Grupa projektowa, poza poznawaniem historii i kartografii naszego miasta, skoncentrowała się na odkrywaniu i poznawaniu konkretnych miejsc, które zobaczymy podczas gry terenowej. Wyznaczyliśmy trasę, odgadując poszczególne miejsca. Zatrzymaliśmy się również przy konkretnych budowlach i zagłębialiśmy ich historię. Wśród wielu ciekawostek dowiedzieliśmy się m.in., w którym miejscu znajdowała się kiedyś Wielka Synagoga, zniszczona podczas Nocy Kryształowej w 1938 roku albo dlaczego z obecnych okolic placu Jana Pawła II do Rynku trzeba było kiedyś przeprawiać się przez most.

Zadania w grupie projektowej podzielone, w Stowarzyszeniu przygotowania do gry w toku… A samo wyjście kiedy? Już niebawem – zostańcie z nami!