Aktualności

Planszówki zawładnęły Jedliną-Zdrój

27 września 2020 od samego rana w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Jedlinie-Zdroju (filie przy ul. Chojnowskiej i ul. Kłodzkiej) w ruch poszły pionki, kostki, mepelki, plansze, hexy. Sprawcami całego zamieszania byli młodzi twórcy gier planszowych, wspierani przez członków naszego Stowarzyszenia, a powodem całego rozgardiaszu – planowane już od lipca warsztaty projektowania gier planszowych.

Przez prawie 4 godziny Dzieci i Młodzież dzielnie przyklejali, kolorowali, pisali, wymyślali. Testowali stworzone dzieła, usprawniali mechaniki, wprowadzali nowe rozwiązania. Wspólnymi siłami udało się stworzyć własne, zupełnie unikatowe planszówki! Pojawiły się tytuły związane z gotowaniem, z przyjaźnią, z historią starożytną czy z superbohaterami. Poza przygotowaniem gier zdecydowanie najwięcej radości sprawiło nam wspólne ich testowanie!

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom Domu Dziecka w Jedlinie-Zdroju za kolejne wspólne działanie!

Projekt „Planszówkowy Zawrót Głowy” został zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, który jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.