Aktualności

Planowanie z Adventure Realms – planer dnia dla uczniów

Czas epidemii jest dla wielu z nas bardzo trudny. Życie zawodowe, szkolne, towarzyskie – praktycznie każda nasza aktywność – musiała się zmienić. Przestawialiśmy się na inny tryb nauki i pracy, wciąż pewnych umiejętności się uczymy. Bardzo kluczowe w układaniu sobie dnia jest planowanie. Spieszymy dzisiaj z narzędziami, które mogą to ułatwić najmłodszym!

Przygotowaliśmy dla Was planer dnia dla uczniów. Składa się on z trzech stron:

  • na pierwszej możecie swój dzień pracy/nauki rozplanować godzinowo – zapisać, co o jakiej porze planujecie robić;
  • druga to przestrzeń do planowania nauki – wypełnijcie ją najlepiej dzień przed, mając przed oczami swój plan lekcji; jeśli niektóre zadania otrzymujecie od Waszych nauczycieli dopiero rano – wypełnijcie tę część dopiero następnego dnia; uważnie zapiszcie, co trzeba z danego przedmiotu przygotować, co można powtórzyć;
  • warto planować także to, co robicie w czasie wolnym – aby go po prostu nie marnować; na trzeciej stronie, w rubryce PLANY wystarczy wpisać nawet jedno słowo, np. GRA albo KSIĄŻKA (CZYTANIE) – hasło wystarczy, będziecie wiedzieli, na co czas podczas każdej z przerw; tutaj możecie także zaznaczyć przekąski między posiłkami, a także inne aktywności, które podejmujecie w wolnym czasie!

Zapraszamy do pobrania naszego planera – PLAN DNIA UCZNIA_AR