Aktualności

„Jak wyglądają bezkręgowce?” – warsztaty plastyczne we WCOW

23 września 2019 we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania odbyły się warsztaty plastyczne. Mali uczestnicy zajęli się tematem dość niecodziennym – na malarski warsztat poszły bowiem bezkręgowce, a zwłaszcza trzy z nich: ośmiornica, motyl i ślimak. Prowadząca zajęcia Kalina Sobierajska zaprezentowała dzieciom trzy techniki – po jednej na każde stworzonko, do małych artystów należał natomiast wybór. Choć wydawało się to na początku dość skomplikowane, bardzo szybko w sali zaczęły pojawiać się przepiękne motyle, wielkie ośmiornice i niosące swoje domki na plecach ślimaki. Zabawy farbami było co nie miara – przyniosła ona wiele radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Serdecznie dziękujemy Kalinie Sobierajskiej za poprowadzenie ciekawych i kolorowych zajęć, a Dyrekcji i Pracownikom Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania za współorganizację wydarzenia!

Efekty pracy naszych Dzieci będzie można podziwiać od 3 do 6 października 2019 w galerii Impartu. Wystawa „Lata, pływa, pełza. Jak wyglądają bezkręgowce?” jest wydarzeniem towarzyszącym 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”.