Aktualności

Dziecięce mapy Wrocławia przygotowane

22 października 2020 odbyła się jedna z ostatnich odsłon naszego projektu „Skarby Wrocławia”, który realizujemy w ramach Mikrograntów NGO. Tym razem spotkaliśmy się z najmłodszymi, aby wspólnie przygotować mapy Wrocławia!

Rozpoczęliśmy od wspomnień z naszej gry terenowej – od krótkiego pokazu zdjęć. Sprawdziliśmy pamięć Poszukiwaczy wrocławskich Skarbów – okazało się, że Dzieci nie tylko wszystko pamiętały, ale jeszcze potrafiły wskazać szczegóły, których my sami podczas wycieczki nie dostrzegliśmy! Z odświeżonymi, dzięki zdjęciom, obrazami Wrocławia Dzieci przystąpiły do działania. Mapy, które stworzyły, okazały się niesamowitym źródłem informacji – m.in. o tym, które miejsca zapamiętały najlepiej z wycieczki, które elementy gry najbardziej im się podobały. Pokazały nam także swój Wrocław – bliskie sobie miejsca! Nad głowami dosłownie fruwały filcowe wycinki, brokatowe bloki, błyszczące elementy i taśmy. Każda z map została szczegółowo opisana przez każdego z autorów na koniec pracy! I choć sprzątania było co nie miara, radości sprawiło to dużo, dużo więcej!

Serdecznie dziękujemy, po raz kolejny, Dyrekcji i Pracownikom Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania za owocną współpracę i ogromne zaufanie dla naszego zespołu.

Projekt „Skarby Wrocławia” jest dofinansowany w ramach Programu Mikrogranty, realizowanego ze środków Gminy Wrocław.