Aktualności

Charytatywna Akcja Mikołajkowa 2020

Grudzień upłynął w naszym Stowarzyszeniu niesamowicie szybko. To zasługa corocznej charytatywnej akcji mikołajkowej. Zaangażowali się w nią pracownicy grupy Awaken Realms oraz Przyjaciele naszego Stowarzyszenia, którzy przygotowali mikołajkowo-świąteczne upominki dla Wychowanków Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach i Piławie Górnej, a także dla Mieszkańców Domu prowadzonego przez Fundację L’Arche we Wrocławiu. Aby jak najbardziej spersonalizować prezenty, byliśmy w kontakcie z Dyrekcją i Pracownikami placówek, którzy przekazali nam marzenia Podopiecznych. Mikołajowie do upominków dodali akcenty osobiste – przygotowane własnoręcznie kartki i listy. Kiedy już zebraliśmy wszystkie podarunki, ruszyliśmy w odwiedziny.

Najpierw spotkaliśmy się z Młodszymi. 16 grudnia przyjechaliśmy do Dzieci i Młodzieży z Pieszyc i z Piławy Górnej. Nasze spotkanie, choć w reżimie sanitarnym, było bardzo radosne. Mikołajowie w 100% trafili w gusta Dzieciaków. Już po chwili po salach krążyły autka, klocki lego, hulajnogi, a także książki, kosmetyki czy… główki fryzjerskie. Trudno powiedzieć, czy cieszyli się bardziej Obdarowni, czy przedstawiciele Mikołajów. 🙂 Dwa dni później, 18 grudnia przewieźliśmy drugą część prezentów – tym razem dla dorosłych Podopiecznych Fundacji L’Arche. Z uwagi na bezpieczeństwo Mieszkańców Domu przekazaliśmy upominki opiekunom. Mamy jednak nadzieję na spotkanie, kiedy tylko będzie to możliwe.

W tegorocznej edycji Akcji Mikołajkowej obdarowaliśmy 70 osób.