Aktualności

Adventure Realms w Rzeszowie

W dniach 6-8 marca 2020 członkowie naszego Stowarzyszenia wyjechali z wizytą do Podopiecznych placówki SIEMACHA Spot w Rzeszowie. Zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia – Dnia (a właściwie Dni!) Gier Planszowych.

Podczas tego niezwykłego weekendu mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty projektowania gier planszowych, które odbyły się w sobotę. Rozpoczęliśmy, tradycyjnie, od zapoznania się. Już podczas zabawy integracyjnej okazało się, że jest wśród nas mnóstwo wyjątkowych osób – o bardzo ciekawych zainteresowaniach (m.in. wojsko, kulinaria, literatura fantasy, science fiction), niezwykle otwartych i gotowych na nową przygodę! Aby wykonać grę, potrzebna jest najpierw historia, którą chcielibyśmy opowiedzieć. Podzieliliśmy się na mniejsze grupy – pierwszym zadaniem każdej z nich było stworzenie krótkiej opowieści, będącej bazą do tworzenia gier. Następnie młodzi twórcy przygotowali wstępne ilustracje, wprowadzające odbiorcę w świat ich gry. A potem… zaczęło się już wycinanie, malowanie, ustalanie, pisanie, klejenie i mnóstwo innych czynności, które doprowadziły ostatecznie do powstania 6 wspaniałych gier planszowych. I choć był to czas bardzo intensywny, angażujący maksymalnie koncentrację i kreatywność naszych Przyjaciół (i naszą przy okazji również!), radość i duma z pracy wynagrodziły wszystko!

Serdecznie dziękujemy placówce SIEMACHA Spot z Rzeszowa, a zwłaszcza wychowawcy, panu Sebastianowi Brzyskiemu za zaproszenie nas do współpracy. To była ogromna radość móc spotkać tak wspaniałych młodych ludzi! Mamy głęboką nadzieję, że to nie ostatnia nasza przygoda na Podkarpaciu! 🙂

Zapraszamy serdecznie do naszej galerii – tam już niebawem parę zdjęć z naszego wyjazdu do Rzeszowa!